Школа молодого спеціаліста

"Учитель повинен знати і відчувати, що на його со­вісті — доля кожної людини, що від його духовної куль­тури та ідейного багатства залежить розум, здоров'я, щастя кожної людини, яку виховує школа".

"Важко переоцінити роль особистості вчителя, його духовного обличчя в пробудженні і розвитку творчих здібностей, нахилів, талантів учня".

Пам'ятка молодому вчителеві

1. Добре знай можливості кожного учня.

Без знання здоров'я дитини не можливе її правильне виховання та навчання.

2. Вступаючи в контакт з дітьми, не варто будувати стосунки з ними за принципом «згори вниз». Навіть малюк у взаєминах з до­рослими прагне відстоювати свою незалежність. «Карай» учня лише в тому випадку, коли без цього не можна обійтися.

1. Частіше усміхайся. Твоя усмішка при вході до класу свідчить про те, що зустріч з дітьми тобі при­ємна.
  2. Плануючи свої перші уроки, подумай, як повинні поводитися учні  на уроці, які звички культурної поведінки потрібно виховувати.

5.  Виробляй у вихованців певний стереотип поведінки, продумуй види робіт, що будуть використа­ні на уроці; які основні типові си­туації виникатимуть на уроці.

Помилці легше запобігти, ніж виправити її.

6.   Вчися вислуховувати учнів до кін­ця навіть тоді, коли вони відпові­дають неправильно. Кожен вихованець повинен зна­ти, що ти його вислухаєш.

7. Основне призначення оцінки — правильно визначити результати навчання учнів, засвоєння ними   знань, умінь та навичок.

8.  Без вимог педагога неможлива організація діяльності

учнів. Ви­моги мають бути послідовними у постановці в певних ситуаціях. Необхідно добиватися обов'язко­вого їх виконання всіма учнями, не забувати про повагу до них як обов'язкову умову. Більшість різних порушень на уроці відбувається внаслідок  недостатньо­го навантаження учнів корисною, ці­кавою  роботою.

9. Наполегливо оволодівай навичка­ми самоаналізу  уроку.

Основні заповіді вчителя

1. Люби дітей, захищай їх любов'ю і  правдою.
  2. Не нашкодь.
  3. Знайди у дитині добре.
  4. Навчи дітей думати й любити.
  1.  Виховуй без примусу.
  2. Жодного дня без нового.
  3. Учитель — друг і помічник учня у його розвитку і самовдосконаленні.
  4. Виховуй, спираючись на природу учня.
  5. Учитель — автор власної програми, сис­теми, методів роботи.
  6. Учитель вчить інших до того часу, поки  сам вчиться.