Екологічна робота

Лисянська Софія ПРИРОДА В ТВОРАХ КЛАСИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Сідашова Вероніка ПРИРОДА В ТВОРАХ КЛАСИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Василюк Анастасія РОСЛИННА СИМВОЛІКА УКРАЇНСЬКОГО ВІНОЧКА

Веретельник Микола ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІКИ ЕРОЗІЙНИХ ПРОЦЕСІВ НА СХИЛАХ ПАМ*ЯТКИ БАЛКА КРАВЕЦЬКА

Карімова Ангеліна ЗАМОВЛЯННЯ - НАЙДАВНІШИХ РІЗНОВИД ФОЛЬКЛОРНОГО ЖАНРУ

Лисянська Софія ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ НА ТЕРИТОРІЇ СЕЛА ІВАНОПІЛЛЯ КОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Садовий Андрій ВИРОЩУВАННЯ В*ЄТНАМСЬКОЇ ВИСЛОЧЕРЕВНОЇ ПОРОДИ СВИНЕЙ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Сідашова Вероніка УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ ОБРЯДИ ПОВ*ЯЗАНІ З РОСЛИНАМИ

Фоменко Дар*я ДОСЛІДЖЕННЯ БІОТЕХНОЛОГІЇ ЩЕПЛЕННЯ ОГІРКОВИХ КУЛЬТУР

Тютюнник Ярослав ТУРИСТИЧНО-КРАЄЗНАВЧИЙ МАРШРУТ КОСТЯНТИНІВКА-ОЛЕКСАНДРО-ШУЛЬТИНО-КРАВЕЦЬКА БАЛКА-КЛЕБАН-БИК

ЕКОЛОГІЧНА РОБОТА ШКОЛИ У 2016-2017 Н.Р.
Екологічний напрям в Іванопільській СШ І-ІІІ ст. є одним з найважливіших у вихованні та навчанні школярів. Екологічне виховання та освіту захоплює не тільки школярів, а й вчителів, батьків. Це підсилює інтерес і мотивацію дітей до участі у вирішенні екологічних проблем.
Починаючи з 2012 року створено дитячий екологічний загін «Зелений щит». Даний напрямок має цілі:
— виховання екологічної культури, відповідальності школярів по відношенню до природних об'єктів своєї місцевості і природних об'єктів в цілому;
— суспільно-корисна діяльність з поліпшення і відновлення навколишнього природного середовища;
— пропаганда екологічних знань серед усіх верств населення;
— розвиток дослідницьких і творчих здібностей учнів;
— участь в районних, обласних, всеукраїнських екологічних заходах і акціях.
Протягом 2016-2017 н.р. робота проводилася за наступними напрямками:
— В рамках практичної і природоохоронної діяльності екологи школи брали активну участь в різних конкурсах та акціях: «Годівничка», «Замість ялинки – зимовий букет», «Збережемо першоцвіти», «Біощит», « Діти за гуманне ставлення до тварин», «В об’єктиві натураліста», «Вода – джерело життя», фотоконкурс «Мій рідний край», конкурс-виставка овочевих композицій «Щедрість рідної землі». Під час цих акцій учні займаються діяльністю з озеленення, прибирання мікрорайону школи, розміщення шпаківень і годівниць для підгодівлі птахів, фенологічних спостережень в природі.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

— В школі продовжує реалізовуватися проект «Шкільне подвір’я». За планом якого в цьому році закінчили оформляти на території школи «Зелений клас» для занять на свіжому повітрі, впроваджуючи досвід В.Сухомлинського. Розбиті три квітника перед школою, де учні пропагують в оформленні квітників використовувати пластикові пляшки і інші побутові відходи. Омолодили шкільний сад, підсадили нові деревця.

ФОТО "Шкільне подвір*я"

— З квітня місяця 2017 року розроблений і почав впроваджуватися Stem-проект «Зелений острівець», в рамках якого почалася робота за темою «Шкільні ділянки". Учні і вчителі задіяли знання 10 навчальних предметів для впровадження цього проекту. Одна із шкільних ділянок стала «Лабораторією юного еколога». На ній висаджені і досліджуються лікарські трави, принесені з дикої природи під час експедиції, і вирощені з насіння з крамниці.
— Іванопільська СШ стала однією із трьох шкіл району, яким запропонували участь у марафоні «Шкільний Євроавтобус» Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» на тему: «Глобальні Цілі Сталого розвитку. Можливості на рівні громад». Агітбригада школи представляла екологічну тему із глобальних цілей, за що отримала сертифікат на суму 300 грн. У ІІ етапі, фотоконкурсі, одержали перемогу фотографії, де школа показує свою роботу за темою «Збереження екосистем суші», за що теж отримала сертифікат на суму 300 грн.
— 31 травня 2017 року в рамках літньої школи учні екологічного загону разом з учителями і батьками розробили і впровадили екологічну тропу «Кравецька балка» — об'єкт природно-заповідного фонду Донецької області, геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення площею 15 га. Проблеми, які побачили учні на екологічній тропі, взяті до уваги і для науково-дослідницьких робіт на наступний рік.

-- У районному конкурсі колективів екологічної просвіти «Земля наш спільний дім» тема «Збереження ландшафтів» наша школа посіла І місце і взяла участь у обласному конкурсі, виборовши ІІ місце.

— Учні Іванопільської СШ І- ІІІ ступенів стали учасниками обласного зльоту, який відбувся 19.05- 21.05.2017 року у Ямпільському лісництві. Два загони за напрямками «Сільське — господарство» та «Екологія» стали переможцями обласного зльоту. Отримали головний приз – ПАЛАТКУ та 10 грамот і подяк. Грамотами за зайняті І місця іванопільці нагороджені у таких номінаціях:
1. Високий рівень знань у сільськогосподарській галузі
2. Виставка презентація «Щедрість рідної землі»
3. Заочний захист науково-дослідницьких робіт
4. Творчій звіт
5. Тестування.
— У цьому році 3 учнів школи захищали науково-дослідницькі роботи на обласній науково-практичної конференції учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво» де посіли: ІІ місце – 2 учня, ІІІ місце – 1 учень.
— В рамках шкільного проекту «Школа-родина» за програмою «Я-частина природи» в школі в цьому навчальному році створено міні-музей «Стежками рідного краю», де представлено експонати флори і фауни краю, Червоний зошит краю.

ФОТО Стежками рідного краю